Hitta din närmaste Bicomklinik

Bicom terapeuter har olika specialiteter så vi rekommenderar dig att ta kontakt med närmaste så får du mera information.
Här är kontaktuppgifter till de kliniker i Sverige som arbetar med Bicom bioresonansterapi, sorterade i bokstavsordning efter ortsnamn.

Alingsås
Allergikliniken Alingsås
Leg sjuksköterska, distriktssköterska Barbro Börjeson
0709-95 09 66
barbro@allergiklinikenalingsas.se
Bolltorpsvägen 8, 441 57 Alingsås

Arvika
Västra Värmlands Friskvård
Birgitta Encrantz
Parkgatan 20, 671 40 Arvika
Bokning per telefon 0730-33 24 25

Avesta
Allergikliniken i Avesta/Skogsbo: Mies Allergi & SPA
Mie Ehn
Åsgårdsvägen  23, Gaveln i Skogsbo
073-677 09 44
mieehn@hotmail.com
Öppettider: Tisdagar och torsdagar kl 10.00–18.00,
eller enligt överenskommelse.
_________________________________________
Avesta
Allergikliniken i Avesta
Marielle Backman
Stenbärsvägen 14
0226-76 90 22
info@naturema.se

Boden
Sundakliniken i norr
Karin Johansson
0921-52552
karin@sundakliniken.se
Mårdvägen 16, 961 68 Boden

Borlänge
Allergikliniken i Borlänge
Dana Runsten
070-113 19 00
dana.runsten@gmail.com
Sveagatan 15, 3 tr (Eureka Kiropraktik) 784 33 Borlänge
__________________________________________________

Borlänge
Hälsokosthuset
Lars Tennberg
070-587 44 22
lars@h-b.se
Hugo Hedströms väg 10, Borlänge

Borås
Mai-Qi-Lis Akupunktur  & Massage
Majlis Carlsson
0708-29 45 10
majlishakan@hotmail.com
Magasinsgatan 10, 4 tr, 504 35 Borås
_______________________________

Borås
Allergi & Hälsokliniken i Borås
Emma Franzén
072-55 72 200
info@allergiohalsokliniken.se
Skördevägen 4, 518 42 Sjömarken

Djurås
Karin’s Allergimottagning
Karin Brolin
073-0234 137
karin@karins-allergimottagning.se
Centrumhuset Djurås Torg, Gagnef

Edsbro
Björn Holmberg
0766-236686
bjorn.holmberg99@gmail.com
Henningevägen 48, 762 98 Edsbro

Falkenberg
Allergikliniken Falkenberg
Isabella Gustafsson
076-883 88 70
isabella@allergiklinikenfbg.se
Svärmarevägen 20, 311 72 Falkenberg

Falun
Allergikliniken Falun
Lotta Ekvall
070-771 48 50
Jungfruvägen 73 A, 791 34 Falun

Finspång
Meridiankliniken
Pernilla Pettersson
070-130 95 15
info@meridiankliniken.se
Östermalmsvägen 36, 612 42 Finspång

Gällivare
Lapland Recreation Center
Marianne Nilsson
070-526 78 72
helandekraft@msn.com
Postgatan 5A, 982 31 Gällivare

Gävle/Skutskär
Allergikliniken Gävle/Skutskär
Pirjo Medin
070-111 21 14
pirjo@plmbalans.se
Norra Skeppargatan 22, 803 23 Gävle
______________________________

Gävle/Skutskär
Naturmedicinsk Praktik
Solveig Izzo
0708-420 136
solveig@izzo.se
Tisboda 1, 814 93 Skutskär
______________________________
Gävle/Bergby
Hälsoeffekten
Ros-Mari Andersson
Gamla Ockelbovägen 1, Bergby
070-45 36 494
ros-mari.viola@hotmail.com

Göteborg
Hälsocenter Phoxthor
Manda C.Phoxthor
0709-26 42 63
hceab@live.se
Eklandagatan 6, 412 55 Göteborg
______________________________

Göteborg
Komplementärmedicinsk mottagning
Anna-Lena Westlin
031-19 24 05, 0709-180 197
al.westlin@hotmail.com
Ejdergatan 11, 416 68 Göteborg
______________________________

Göteborg
Sann Kommunikation & Hälsa
Elisabeth Nagy
0737-500 585
elisabeth@sannkom.se
Lillatorpsgatan 1B, 416 55 Göteborg

Halmstad
Allergimottagningen
Alexander Brodendal
035-21 22 78
info@allergimottagningen.se
Hamngatan 51, 302 43 Halmstad
__________________________

Halmstad
Holistisk terapi
035-12 22 77
holistisk@mail.com
Fredsgatan 8, 302 46 Halmstad
Dr Sabine Rauch
Bicomterapeut Karin Sjöberg
Bicomterapeut Camilla Assarsson
Bicomterapeut Olle Svensson

Halmstad
Akupunkturkliniken Halmstad
Marit Lundqvist
Hotell Continental
Kungsgatan 5
302 42 Halmstad
Tfn 0722-218677

Hudiksvall
Allergi & Hälsomottagningen
Anna-Carin Berg
0650-311 22
info@brt.nu
Hamngatan 45, 824 52 Hudiksvall

Idkerberget
Qi Ling-TCM
Carina Sehlgård
072-3226127
qiling@hotmail.se
Gruvvägen 11 , 781 99 Idkerberget

Kalix
Ann-Maris Friskvård
Ann-Mari Andersson
ann-mari@friskast.nu
070-668 33 45
Nystaden 1B, 952 61 Kalix

Kalmar
Kittis Friskhus
Carina Kitti
073-6000 729
info@kittisfriskhus.se
Igelösa 102, 388 96 Hagby

Kinna
Allerga
Markus Johansson
0702-79 79 37
markus@allerga.se
Verkstadsgatan 1, Kinna

Kramfors
Allergikliniken Västernorrland
Maria Wiberg
0612-13 007, 070-304 39 25
maria.wiberg@allergikliniken.se
Kajvägen 21, 872 36 Kramfors

Kungsbacka
Allergikliniken Kungsbacka
Berit Andersson
0300-105 30, 0701-722 711
info@beritsmassage.se
Lilla Hantverksgatan 7, 434 42 Kungsbacka

Lidhult
Allergimottagning
Ninni Josefsson
Vret Borgen 5, 340 10 Lidhult
073-203 50 29
ninni@allergikliniken.se

Linköping
Allergikliniken Naturligt Sinne
Carina Siverstedt
0703-33 51 79
carina@naturligtsinne.se
Storgatan 68, 582 28 Linköping
_________________________
Linköping
Allergikliniken Östergötland
Anette Widendahl
076-631 44 63
anettew@live.se
Spärringevägen 39, 590 47 Vikingstad

Ljusdal
YgareGöransson
Allergikliniken Ljusdal
Maria Ygare
Hammarnvägen 14 820 41 Färila
070-3790750
allergiklinikenljusdal@gmail.com

Länghem
Allergimottagningen i Länghem
Therese Jalderyd Thorstenson
0325/40809
theresejt@gmail.com
Hagagatan 2D, 514 44 Länghem

Luleå
Flora friskvård
Marina Isaksson
0920-187 99
Storgatan 11 C, Luleå
__________________________

Luleå
Kinesiologikliniken
Britta Abbing
0920-21 13 41, 070-231 68 24
britta@abbing.nu
Vagngatan 23, 973 42 Luleå

Lycksele
Firma Althaea Alternativmedicin
Rolf Karlsson
070-605 33 93
rolf.karlsson@mail.se
Åskilje 208, 920 51 Gunnarn

Malmö/Limhamn
Allergi & Hälsokliniken
Ingrid Ingemansson
Roddaregatan 18 , 216 12 Limhamn
070-7133197
info@allergihalsa.com
______________________________

Malmö
Acconsensum
Lars Nemeth
040-13 77 65
patient@bicom.se
Ribersborgsvägen 14C, 217 53 Malmö
_______________________________

Malmö
Bio Resonans Terapi
Zbigniew Raczak
0705-54 88 38
brt@bioresonans.se
Ernst Ahlgrensgatan 3A, 217 59 Malmö
_______________________________

Malmö
Hector Candia
070-850 95 75
salud45@gmail.com
Södra Bulltoftavägen 25, 212 22 Malmö

Malung
HelhetsCentret Malung-Sälen
Louise Vilhelmsson
070-28 29 653
louise@helhetscentret.se
Källvägen 2, 782 33 Malung

Nässjö
Life-butiken
Katarina Carltad
0380-183 90 073-093 00 28
katarina@piggabutiken.se
Storgatan 37, 571 31 Nässjö

Sollentuna
Hälsocellen
Kicki Nordqvist
073-08 22 104
kontakt@halsocellen.se
Turebergs Torg 1, 8 tr, 191 47 Sollentuna

Sollentuna
Bicocell AB
Pia Lindström
0735-200 126
bicocell.ab@gmail.com
Turebergs Torg 1, 8 tr, 191 47 Sollentuna
_________________________________

Sollentuna
Vitacell AB
Lena Magnell
0735-200 125
info@vitacell.se
Turebergs allé 2, 191 62 Sollentuna

Stockholm/Enskede
Allergikliniken Stockholm
Christina du Puy
070-492 47 47
allergiklinikensthlm@gmail.com
Grusåsgränd 38, 121 30 Enskededalen

Stockholm/Farsta
Emma Arenmo OBS! Just nu mammaledig och tar inte emot några kunder.
070-722 44 05
emmaarenmo@gmail.com
Tisdagsvägen 10, 123 60 Farsta

Stockholm/Nacka
Allergikliniken i Nacka
Laura Kirk Karlsson
c/o Nacka Sjukgymnastik
Ektorpsvägen 4D, 131 47 Nacka
0731-816237
laura.kirk@bredband.net

Stockholm/Uppsala/Gävle
Love & Light Frequency Healing
Oskar Rödin
0736- 571 779
oskar@loveandlighthealing.se

Sunne
Allergikliniken i Sunne
Maggie Mellword
070-091 69 59
maggie@allergiklinikenisunne.se
Björkhagsvägen 4 A

Svenljunga
Allergi & Akupunkturmottagningen
Annika Jonasson
0325-10850
jonassonannika@hotmail.com
Jägarstigen 9, 512 51 Svenljunga

Södertälje
Bicomkliniken i Södertälje
Åsa Siwartsdotter
070-360 01 48
asa@allergiklinikenbicom.se
Jerry Jardland
0722-51 11 79
jerry@allergiklinikenbicom.se
c/o Telge Hälsocenter Kaplansgatan 5, 151 72 Södertälje

Sölvesborg
Anne Hildingsson
0456-137 16
annehildingsson@hotmail.se
Fältspatsvägen 20, 294 93 Sölvesborg

Tingsryd
Carina Malmkvist
0709-253 039

Tyresö
Allergikliniken Tyresö
Margita du Puy
070-777 28 11
info@allergikliniken-tyreso.se
Bofinksvägen 22, 135 68 Tyresö

Uddevalla
Allergikliniken Uddevalla
Tommy Kjaer
070-3166337
allergiua@outlook.com
Riverside Museigatan 2, Vån 4, rum 415
________________________________

Uddevalla
Allergi & Hälsokliniken i Väst
Agneta Blomberg
0522-100 50
info@ahkliniken.se
Riverside Museigatan 2, Vån 2, rum 221

Ullared
Allerga
Markus Johansson
070-279 79 37
markus@allerga.se
Landbogatan 9, Ullared
________________________________
Ullared
Hakestads tolkservice & Hälsa
Cecilia Nilsson
070-391 21 81
hakestadtolkservice@hotmail.com
Landbogatan 9, Ullared

Umeå
Kropp & Själ
Britt-Inger Norberg
090-14 24 27
kroppochsjal@yahoo.se
Kungsgatan 42, 903 25 Umeå

Uppsala
Karin Magnusson
072-801 56 01
entero.bioresonans@gmail.com
Hammarbygatan 60, 754 24 Uppsala

Vara
Allergikliniken Vara
Leg sjuksköterska, distriktssköterska Barbro Börjeson
0709-95 09 66
barbro@allergiklinikenvara.se
Apoteksgatan 3, 534 31 Vara

Varberg
Concentus Bioresonansterapi
May Johansson
0340-67 10 76, 070-550 93 91
info@concentusbrt.se
Kullevägen 23, 432 54 Varberg

Kullagårdens Allergimottagning
Jessica Gunnarsson
072-72 72 995
info@kullagardensallergi.se
Kullagården, Åhs 28A, 432 76 Tvååker/ Varberg

Lena Wessman
070-526 83 03
lena.wessman@gmail.com
Drottninggatan 20, 432 41 Varberg

Västerås
Allergikliniken ibalanz
Petra Nyman
072-911 13 91
petra@ibalanz.se
Pilgatan 8A (högst upp), Västerås

Växjö
Allergikliniken
Mirre Gustafsson
070-666 86 11
mirre@allergikliniken.se
Sandgärdsgatan 23, 352 30 Växjö
____________________________
Hälsa & Livskraft i Sverige AB
Willemo Carlsson
076 025 24 09
info@willemo.se
Sandsgärdgatan 23, 352 30 Växjö

Åkersberga
Allergikliniken i Åkersberga
Sandra Lindström
070-455 90 90
info@allergikliniken.net
Bammarbodavägen 16, 184 91 Åkersberga

Ängelholm
Pure
Magnus Häggbom
Havsbadsvägen 1, Ängelholm
0431-828 75
magnus@gopure.se
___________________________________
Bioresonans Hälsan Ängelholm
Petra Ahlbin
073 445 32 38
petra.ahlbin@hotmail.com
Fäladsvägen 30
262 61 Ängelhom